چه کسی آنلاین است؟

ما 36 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

رویش_فرهنگی

ارکان و مقومات تشکیلات

یکشنبه, 19 آذر 1396 ساعت 05:59 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

_ رهبری تشکیلات_ رهبری تشکیلات?هر تشکیلاتی نیاز به یک رهبر و مدیر دارد که محور باشد. آن مدیر طبیعتاً باید مقبولیت داشته باشد. اگر رهبر و مدیر یک تشکیلات مقبولیت و محبوبیت نداشته باشد، طبیعتاً امر و دستورش خریدار ندارد و کسی به حرفش گوش نمی ‌کند.?علاوه بر محبوبیت و مقبولیت، مهمترین ویژگی وی متخصص بودن در موضوعات،برنامه ها و اهداف تشکیلات است. به این معنا که اگر تشکیلاتی قصد فعالیت فرهنگی دارد، رهبر آن تشکیلات بایستی متخصص در امر فرهنگ باشد؛ اگر صبغه ی یک تشکیلات فعالیت های اقتصادی و مالی باشد، مدیر آن باید متبحر در مسائل اقتصادی باشد.?اولین ویژگی رهبر یک «تشکیلات فرهنگی» این است که وی باید #دین_شناس باشد.اصطلاح #فرهنگ و #کار_فرهنگی در ادبیات مسلمین کاملا متفاوت است با این اصطلاح در جوامع غیر مسلمان (چه غربی،چه شرقی) و دلیل آن هم اینست که برنامه های فکری رفتاری اسلام بگونه ای است که جمیع شئون زندگی انسان را فرا میگیرد و انسان مسلم نیازی به طراحی مکاتب فکریِ دستساز بشر برای تمشیت امور خود ندارد. ?مردم سایر ادیان (اگر تقیدی به دین خود داشته باشند) با دینی مواجه اند که هم در قوانین فردی،اجتماعی،اقتصادی پر از نقص و خلاء است و هم در اخلاقیات و فلسفه و عرفیات اجتماعی. بنابراین خودشان باید نرم افزارهای تمدن خود را ایجاد نمایند.?اما در اسلام درست برعکس اینست؛ یعنی برای جمیع ابعاد وجودی انسان برنامه ارائه شده است. هم برای روحش هم برای جسمش، هم برای دنیایش هم برای ابدیتش، هم برای حالات فردی اش هم برای مناسبات اجتماعی اش، هم برای معاشش هم برای معادش؛ بطوریکه شما مسئله ای نمی یابید که در گستره ی مفهومی #فرهنگ بگنجد و اسلام نسبت به آن ساکت باشد.

حوه ی عکس العمل در برابر عطسه ی یک انسان تا نحوه ی تعامل با حاکم حکومت دستورالعمل داده است، و هدف غایی جمیع این آموزه ها تربیت انسان الهی و جامعه ی الهی است که بشر بتواند جایگاه حقیقی خود را در عالم بازیابد.حوه ی عکس العمل در برابر عطسه ی یک انسان تا نحوه ی تعامل با حاکم حکومت دستورالعمل داده است، و هدف غایی جمیع این آموزه ها تربیت انسان الهی و جامعه ی الهی است که بشر بتواند جایگاه حقیقی خود را در عالم بازیابد. ?و مطالبه ی این دینِ خاتمِ حقِ جاوید از بشر تمام قرون اینست که جزئیات و کلیات زندگی خود را مطابق این دین قرار دهد. ?بنابراین متخصص#کار_فرهنگی باید متخصص #دین باشد ?وگرنه ضالّ و مُضل خواهد بود. و به تعبیر دقیق: کسی توان راهبری یک جریان فرهنگی را دارد که #دین_شناس باشد، و تنها چنین شخصی اهلیت و صلاحیت قرار گرفتن در رأس مجموعه را دارد.?و لازمه ی دین شناس بودن نیز تسلط بر معارف قرآن و مجموع روایات اهل بیت است. و کسی که رهبری یک تشکیلات فرهنگی را بر عهده دارد، یا ضرورتا خودش بایستی دین شناس باشد و یا شخصی باشد که تمام امور ریز و درشت تشکیلات را در ذیل یک دین شناس  و تحت نظارت تام او انجام دهد.?سبب ضرورت چنین امری اینست که نظام نرم افزاری فرهنگ دینی به مثابه یک مجموعه ی ذات الاجزاءِ به هم پیوسته است که همه ی گزاره های آن در راستای هدف واحد یعنی الهی شدن آحاد جامعه تشریع شده و در بسیاری از مواقع استحسانات افراد ناشی و مناسک سازی های بی مورد به اسم کار فرهنگی باعث دور تر شدن حرکت جامعه از نقطه ی هدف آن شده است و به تعبیر قرآن عده ای هستند که «یحسبون انهم یحسنون صنعا» گمان میکنند که کار خوبی انجام میدهند، توّهم زده اند که کار فرهنگی میکنند، اما چون از روی فهم دینی نیست و با سایر اجزاء دین تناسب ندارد، در حقیقت خرابکاری است.

خواندن 80 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 382
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family