چه کسی آنلاین است؟

ما 41 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

#رویش_سیاسی:یادداشت_سردبیر

«درسی که نیاموختیم»

یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 08:40 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استکبار یک خصلت درونی است که تحمل بزرگی و تعالی دیگری را ندارد، حال فرقی نمی کند این دیگری، غلام حلقه بگوش او باشد یا دشمن دیرینه او.
آنچه برای اسستکبار مهم است «بزرگی خود» است و اگر غلامی از غلامان قصدی برای بزرگی داشته باشد باید بعنوان «غلام» و در محدوده قدرت او بزرگ شود.
? استکبار اگر در قامت سیاست خارجی دولت ها قد علم کند؛ نتیجه آن می شود «دهکده جهانی» به «کدخدائی» آمریکا.
? خوی استکباری آمریکا را در تاریخ معاصر ایران که از کودتای 28 مرداد 1332 چهره روشنتری گرفت و در ادامه با تصویب قانون کاپیتولاسیون و ... تا پیروزی انقلاب اسلامی تداوم یافت را می توان مشاهده کرد.
? تاریخ معاصر ایران این درس بزرگ «خوی استکباری داشتن آمریکا و بی رحمی او نسبت به ملت و دولت ایران» را به سیاستمداران و مردم کشورمان می دهد. اما چه کنیم این درس سرنوشت ساز را مردم عزیزمان «آموختند» اما سیاستمداران اوایل انقلاب در دولت موقت این درس را «نیاموختند» و باز با بدست گرفتن کاسه گدائی، بدنبال لبخند رضایت آمریکا رفتند.
? دانشجویان پیرو خط امام که این درس ها را در «مکتب روح الله» فراگرفته بودند، وقتی که متوجه غفلت و عجز دولت موقت از از این «درس حیاتی» شدند؛ با تسخیر سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) به تعبیر امام ره انقلاب دوم به راه انداختند و دست کدخدای مستکبر را از این مملکت دور کردند.
? حال حدود 40 سال از آن واقعه می گذرد اما سوگمندانه باز سیاستمدارانی را مشاهده می کنیم که هنوز غافل و یا عاجز از درک مفهوم استکبار هستند و چشم امید به کدخدائی دارند که او چشم دیدن رشد و تعالی این ها را ندارد.
♦️اما اینکه چطور می توان عاقل بود چنین امیدی داشت؟؟ سؤالی هست که پاسخش را اخیرا  خود شان با جمله ی: #مگر_دیوانه_اند ؛ که خطاب به برخی کشور ها بود، دادند.
? آری درس استکبار درسی است که «هنوز نیاموخته ایم»? پس انتظار رسیدن به درس عزت را نیز نداشته باشیم
نقی لو
#سیزده_آبان

خواندن 144 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 371
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family